http://joomlarulit.com/

Działanie systemu zarządzania procesami biznesowymi opiera się na prostym pomyśle: na etapie wdrożenia systemu procesy biznesowe organizacji są modelowane za pomocą diagramów wizualnych.

Później te diagramy instalują się do systemu komputerowego i stają się „żywe”, co oznacza że program pozwala śledzić i kontrolować wykonanie procesów biznesowych w realnym życiu przedsiębiorstwa.

Takie podejście pozwala maksymalnie przybliżyć faktyczne wykonanie procesów biznesowych w organizacji do ich idealnego modelu, który tworzy się na początku.

System Contentum BPM realizuje koncepcję BPM, która umożliwia tworzenie elastycznych adaptacyjnych systemów informacyjnych, które mogą szybko się zmieniać wraz ze zmianami w przebiegach biznesowych firmy. Wykorzystanie Contentum BPM pozwala uporządkować procesy biznesowe organizacji, aby ich wdrażanie było dokładne i formalne.

System Contentum BPM ma mnóstwo możliwości, jednak wszystkie funkcje systemu można łatwo podzielić na cztery grupy zgodnie z etapami ciągłego ulepszania PDCA (cykl Deminga) (Zaplanuj – Wykonaj – Sprawdź – Popraw).

Modelowanie procesów biznesowych